Salı, 10 Ocak 2017 00:00

Ameliyatsız Yüz Gerilmesi

Written by 
Rate this item
(0 votes)

Her ne kadar başlığımız "ameliyatsız yüz germe" olsa da aslında yüz germe işlemleri daima ameliyatla yapılmaktadır. Burada bahsedeceğimiz işlem aslında bir tür askılama işlemidir. Hayalet askı olarak tanımladığım, özel askı malzemeleriyle hiç kesi yapmadan uygulanabilen bu yöntemle özellikle alt ve orta yüz bölgelerinde sıkılaşma sağlanması hedeflenir. Ortalama 18 ay etki süresi olan, yanak, çene ve boyun bölgesinde görülen sarkmaların ortadan kalkmasını sağlayan bu yöntem lokal anestezi altında yapılabilmekte ve yarım saat süre almaktadır.

Morluk veya şişlik olması beklenmez. İşlem sonrasında yüzün her iki tarafında birer tane nokta bandın iki gün boyunca tutulması yeterli olacaktır.

Yüz germe ameliyatlarında görülen ciddi değişiklik beklenmese bile oldukça memnuniyet yaratıcı bu yöntem özellikle yoğun çalışma temposu olan veya ameliyat olmaktan çekinen hastalarda ilk seçenek olarak düşünülebilir. Bu yöntem kesinlikle örümcek ağı olarak bilinen yöntem değildir. Örümcek ağı olarak tanımlanan yöntem tarafımızdan uygun bulunmamakta ve uygulanmamaktadır.

Read 397 times Last modified on Çarşamba, 26 Nisan 2017 14:00

Adres

Uğur Mumcu (Köroğlu) Cad. No:71
Gaziosmanpaşa – Ankara

Telefon: 0 (312) 222 09 08

Cep     : 0 (534) 564 83 54


E-mail: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.