Pazartesi, 21 Kasım 2016 00:00

Karbon Peeling

Written by 
Rate this item
(0 votes)

Son zamanların gözde uygulaması olan ve tedavi seçenekleri arasında yerini giderek sağlamlaştıran karbon peeling uygulaması, lazer yardımıyla yapılan peeling işlemidir.

Cilde karbon solüsyonu sürülmesini takiben, ciltte bulunan ölü tabaka tarafından tutulan karbon partiküllerinin lazer yardımıyla ortadan kaldırılması işlemidir.

Bu işlem için kullanılan lazer teknolojisi Q-switched nd-Yag lazer olup, en önemli özelliği, yaz-kış uygulanabilir olmasıdır.

Ağrısız ve tüm cilt tiplerine uygundur.Seans sayıları ve seans aralıkları kişinin cilt ihtiyacına göre değişmektedir.Karbon peeling etkilerini şu şekilde sıralayabiliriz :

 

*Gözeneklerin daraltılması ve cilt yağlanmasının dengelenmesi

*Cilt lekelerinin tedavi edilmesi

*Anti-Aging etkisi

*Cildin canlı ve sağlıklı bir görünüme kavuşması

 

Yukarıdaki etkilerin gözlenmesi 4.seanstan başlamaktadır.Karbon peeling işlemi tamamlandıktan sonra güneş koruyucu kullanılarak ve ara seanslarda cilt bakımı yaptırılarak kalıcılığı sağlanabilir.

 

Özellikle zor tedavi edilen dirençli lekelerde kullanımı ümit vericidir. Uygulama sonrasında kişi sosyal hayatına kaldığı yerden devam edebilir. Hatta işlemden yarım saat sonra bir davete dahi katılabilir.

Read 440 times Last modified on Pazartesi, 21 Kasım 2016 07:48

Adres

Uğur Mumcu (Köroğlu) Cad. No:71
Gaziosmanpaşa – Ankara

Telefon: 0 (312) 222 09 08

Cep     : 0 (534) 564 83 54


E-mail: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.