Super User

Super User

Dyt. Kübra YILMAZ

Okuma Görünümü. Erişilebilirlik yardımı için Alt, Shift, A tuşlarına basın.

1993 yılında Samsun’da doğdum. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimimi Samsun’da tamamladım. Ankara Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden mezun olarak diyetisyen ünvanını almaya hak kazandım. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İbn-i Sina Hastanesi, Cebeci Çocuk Hastanesi, Sosyal Güvenlik Kurumu, Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde stajlarımı tamamladım. Daha önce Samsun Sporland Dream Spor Salonunda çalıştım.2015 yılından itibaren Yenimed Tıp Merkezinde çalışmaktayım. Sağlıklı beslenme,zayıflama, kilo alma, sporcu beslenmesi, hastalıklarda beslenme, gebe ve emziklilikte beslenme alanlarında danışanlarıma hizmet vermekteyim.

 

 KATILDIĞI KONGRE VE SEMİNERLER

 Teori ve Pratikte Diyetetik Yaklaşımlar-Trakya Üniversitesi (15-16 Mart 2013)

 I.Uluslararası Beslenme ve Diyetetik Kongresi (2-5 Nisan 2014)

Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Topluluğu-“Dinlemek, Anlamak, Anlaşmak” Semineri (Aralık 2011)

“Ülkemizde Obezite ve Diyabet ile Mücadele Stratejileri” Konferansı-Prof. Dr. Serdar Güler (13 Aralık 2012)

Fatih Portakal ile Kişisel Gelişim Zirvesi – Beden Dili ve Etkili İletişim Teknikleri Eğitim Sertifikası, Motivasyon ve İçsel Liderlik Eğitim Sertifikası (Farkındalık, Başarı ve Hedeflerimiz için Güç Yönetimi Semineri) , Yükselt Enerjini Eğitim Sertifikası (Çözüm Odaklı Yaşam Becerileri ve Psikolojik Enerji Yönetimi Semineri) ,Hitabet ve İnsanları Etkileme Sanatı Eğitim Sertifikası

Fitoterapi,Besin Destekleri ve Eklem Sağlığı-Nutraxin (22 Ekim 2015)

Gebelik ve Endokrin Hastalıklar Sempozyumu-Gazi Üniversitesi (5 Mart 2016)

 

 

 

 

 

 

 

Gebelik Sonrası Estetik

Tüm insanlığın genlerinde olan ve güdüsel olarak arzuladığı en önemli istek çocuk sahibi olmaktır. Bu süreç özellikle kadınlar için külfetli bir hamilelik döneminin yanı sıra, süt verme ve çocuk bakımı süreçleriyle devam eder.  Tüm bu zaman boyunca hormonal olsun fiziksel olsun kadın vücudu bir çok değişikliğe uğramaya açıktır. Çocuğun belli bir yaşa gelmesi ile birlikte kadınlarımız kendi vücutlarında oluşan değişiklikler üzerinde düzeltme yapma isteği duyacaktır.  Bu istek özellikle başka çocuk sahibi olma fikrinden uzaklaştıkça giderek artmaktadır.

Estetik ameliyatların önemli bir bölümü gebelik sonrası deformasyonları gidermek amacıyla icra edilmektedir. En sık şikayetler göğüs ve karın bölgesinde olmakla beraber, yüz ve bacak bölgelerinde de estetik düzeltmeler gündeme gelebilir. Bu problemlerin çözümü için genellikle birden fazla ameliyat gerekmektedir ve hastalarımız haklı olarak bu kadar işlemi bir ameliyatta aynı süreçte yaşamaktan zaman zaman korkmaktadır.

Birden fazla ameliyatın bir kerede yapılmasını biz cerrahlar kombine ameliyatlar olarak tanımlamaktayız. Bu kombine ameliyatlar eğer gebelik sonrası ise göğüs ve karın bölgesinde yoğunlaşırken, yüz gençleştirme söz konusu olduğunda, göz kapağı, orta yüz, alt yüz ve boyun vb. bölgeleri ilgilendirir.

Gebelik sonrasında, hastalar tarafından göğüslerin içinin boşalması olarak tanımlanan bir problem sıklıkla dile getirilmektedir. İçinin boşalması demek, meme kitlesinin küçülmesi ve cildin boş bir torba misali sarkması anlamına gelir. Bu tür durumlarda eğer hala bir miktar meme kitlesi var ise sadece dikleştirme ameliyatı şık bir göğüs şekli sağlanmasında yeterli olacaktır. Bunu sağlayabilecek bir kitle yok ise meme dikleştirme ameliyatına silikon protezler eklenerek, istenilen boyutta ve istenilen şekilde planlama yapılabilir.

Karın bölgesinde ise sadece karın germe yapmaktansa, yanı sıra bel bölgelerine hatta ihtiyaç varsa basen ve uyluk bölgesine laser liposuction (lazer yardımlı yağ alma) uygulanması çok daha çekici bir bikini görüntüsü oluşturmakta yardımcı olacaktır.

Peki tüm bunları aynı ameliyatta nasıl daha güvenli yapabiliriz?

Güvenli olması için en önemli faktör, ameliyat süresinin olabildiğince kısa tutulmasıdır. Bu süre ne kadar kısa sürerse hastamız o kadar az anestezik ilaç almış olur. Ameliyat süresini kısaltmak ise ameliyata birden fazla plastik cerrahın girmesi ile mümkün olabilmektedir.Yukarıda saydığımız tüm işlemlerin aynı anda yapılması tek cerrah tarafından 8-9 saat sürecekken, iki cerrahla birlikte 3-4 saate kadar inecektir. Bu da hastanın hem güvenliğini hem de konforunu sağlamakta oldukça etkilidir.

Ameliyat sonrasında bazı izler kalması muhtemel olsa da, bu izler bikini içinde kalacak şekilde tasarlanan ince çizgiler olacaktır.

Genellikle hastanede bir gün yatış planlanır ve hasta bir gün sonra özel sütyen ve korseler eşliğinde evine gönderilebilir. Yaklaşık 10 günlük bir dinlenme periyodu ardından hastalarımız iş ve sosyal hayatına geri dönebilmektedir. Yaz geldiğinde ise büyük bir özgüvenle bikinilerini giyebilmektedir.

Kombine Estetik Operasyonlar

İnsanlar genellikle bir anda değişime karar verirler ve bu motivasyonla estetik operasyonlara yönelirler. Bu değişiklikler, daha mutlu hissetmelerini, belki de kaybetmeye başladıkları özgüvenlerini geri kazanmalarını sağlamaya yarar. Estetik operasyon dediğimizde kimi burun ameliyatlarını kimi göğüs ameliyatlarını, kimi ise bir türlü eritemediği basenlerini hatırlar. Ama bir grup insan vardır ki, yüzünde veya vücudunda rahatsız olduğu birden fazla problem vardır.

Kombine estetik operasyonlar, birden fazla girişimin aynı seansta yapıldığı operasyonlardır. En sık yapılan kombine ameliyatlar, göğüs, karın ve yüz gençleştirme amaçlı yapılanlardır. Meme protezi uygulaması veya meme dikleştirme ile birlikte karın germe veya lazer liposuction operasyonları kombine edilir.  Bu sırada yüz bölgesinde yapılacak işlemlerle operasyon tamamlanabilir. İyileşme sürecinin aynı zaman diliminde tamamlanması hasta için bir avantaj olmakla beraber, anestezi altında daha az zaman geçirilmesi için iki cerrahın ameliyatı birlikte yapması, ameliyat sonrası dönemi oldukça rahatlatacaktır.

Bir gün içerisinde ve oldukça kısa bir sürede, hayal etmesi dahi zor olan sonuçlara ulaşmak mümkün olacaktır.

Özellikle yüz bölgesinde yapılan ameliyatlar, alt yüz germe, orta yüz askı, göz kapağı ameliyatları vb. ameliyatların hastaya göre planlanması ile başarıya ulaşabilir. Yüzü bir bütün olarak ele almak, her zaman doğru sonuca ulaştıracaktır. Birbirini etkileyen tüm yapılar titizlikle gözden geçirilmeli ve ameliyat tasarımı hastayı tam olarak memnun edecek sonuca odaklanarak yapılmalıdır.

Kombine ameliyatlar, yüz, göğüs, karın, bacaklar olsun, doğru uygulandığında ve anestezi altında geçen zaman mümkün olduğunca sınırlandırıldığında çok kısa sürede çok büyük işlerin başarılabildiği ameliyatlardır. Sözde korkutucu görünse de, pratik olarak oldukça verimli olduğu bir gerçektir.

Ücretsiz muayene randevusu için lütfen randevu alınız...

Revizyon Rinoplasti

Daha önce burun ameliyatı olmuş ve durumdan şikayetçi olan hastalarımız için yapılan düzeltme ameliyatlarına "revizyon rinoplasti" denir. Bu ameliyatlar, ilk burun ameliyatlarına göre farklı özellikler taşır. Hastalar için süreç farklı olmasa da cerrah için daha zorlu koşullar barındırır.

Burun anatomisi bir plastik cerrahi uzmanı için artık evinin bir odası kadar tanıdıktır. Fakat daha önce ameliyat olmuş bir burunda yapılar bazen tahmin edilemeyecek kadar değişmiş olabilir. Aynı zamanda ilk ameliyatlarda destek amaçlı kullanılan septum kıkırdağı kullanılmış veya çıkartılmış olabilir. Bu tür durumlarda çoğu ameliyatta ihtiyaç olmasa da kulak arkasından veya kaburgalardan kıkırdak almak gerekli olabilir. Revizyon rinoplasti ameliyatı olan hastaların yüzde 20'sinde bu tür bir ek girişim gerekli olabilir.

Burun estetiği ameliyatlarından sonra şikayet konusu olan başlıca durumlar; burun ucunda düşüklük, eğrilik, nefes almakta zorluk veya burun sırtında çökme olabilir. Her problemin oluşum nedeni birbirinden farklı olabilir ve bunları çözmeye yönelik maipülasyonlar ameliyat öncesinde ve hatta zaman zaman ameliyat sırasında planlanarak uygulanır. 

Ameliyat sonrası süreç ilk ameliyatlara göre farklı olmayacaktır. Bir haftalık atel uygulaması ve burun içerisine ihtiyaç halinde koyulan silikon splintlerin 3-5 gün kadar tutulması gerekebilir. Sonrasında ise ilk ameliyattan çok da farklı olmayan ve burun şeklinin oturması için gereken bir süre gerekecektir.

Revizyon ameliyatları burun estetiği yapan tüm cerrahların yaptığı bir ameliyat değildir. Biraz daha konu üzerine çalışıyor olmak ve beklenmedik durumlara çözüm üretme yeteneği gerekecektir.

Revizyon rinoplasti operasyonu için doktorlarımızla görüşme randevusu almak için lütfen 0534 564 83 54 numaralı telefondan randevu alınız.

Kişiye Özel Burun Tasarımı

Burun estetiği ameliyatlarında, hastaların her biri farklı isteklerle karşımıza çıkabilir. Bu durumlarda fotoğraf üzerinde yapılan manipülasyonlarla sonuçta nasıl bir görüntü oluşacağı hastaya gösterilebilir.

Fakat burada hasta beklentisi kadar önemli olan başka bir unsur da yüz oranları ve açılarıdır. İnsan yüzünün doğal yapısına uymayan beklentiler olabildiğince hastalara anlatılmalı ve orta yol bulunmalıdır. Doğal olmayan beklentiler anlık bir heves olarak heyecan verici olsa da, ameliyat sonucunda oluşacak burun şeklinin ömür boyu kalıcı olacağını gözden kaçırmamakta fayda vardır.

Bu tasarım sırasında, burun etrafında bulunan, alın yanak ve dudak bölgelerine de yapılacak işlemler, tüm yüzün bir bütün olarak değerlendirilmesine izin verecektir.

Hakkımızda

Estetik Akademi 2013 yılında iki plastik cerrahi uzmanının (Op. Dr. Diren ÇELİK ve Op. Dr. Onurkan İDACI) ortaklığıyla kuruldu. 2 sene boyunca yurt içi ve yurt dışı hastaneler ile ortaklık prensibi çerçevesinde çalışarak özel sektörde ilk adımlarını atan kurumun bu dönemdeki merkezi Ankara Bahçelievler'deydi. İlk 2 senenin sonunda Ankara Gaziosmanpaşa'daki ana üslerine yerleşen ekip giderek hizmet yelpazesini genişletti ve güzelliğine düşkün erkek ve bayanlar için bir cennet haline geldi.

2400 metrekare alan içerisinde ferah bir çalışma ve işlem alanı sunan klinikte, estetik ameliyatlar, lazer epilasyon, cilt bakımları, tüm dermokozmetik girişimler, diyetisyen, kalıcı makyaj, kuaförün yanısıra bir de enerjist (reiki,refleksoloji, EFT)çalışmaktadır. Klinik en alt katında ise Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı bir meslek kursu olan estetisyenlik kursu yer almaktadır.

2017 yılı içerisinde İstanbul şubesi çalışmaları yapan Estetik Akademi,  "Ankara'da sağlık ve güzelliğin buluştuğu en pırıltılı mekan" mottosuyla çalışmalarına devam etmektedir.

Ameliyatsız Yüz Gerilmesi

Her ne kadar başlığımız "ameliyatsız yüz germe" olsa da aslında yüz germe işlemleri daima ameliyatla yapılmaktadır. Burada bahsedeceğimiz işlem aslında bir tür askılama işlemidir. Hayalet askı olarak tanımladığım, özel askı malzemeleriyle hiç kesi yapmadan uygulanabilen bu yöntemle özellikle alt ve orta yüz bölgelerinde sıkılaşma sağlanması hedeflenir. Ortalama 18 ay etki süresi olan, yanak, çene ve boyun bölgesinde görülen sarkmaların ortadan kalkmasını sağlayan bu yöntem lokal anestezi altında yapılabilmekte ve yarım saat süre almaktadır.

Morluk veya şişlik olması beklenmez. İşlem sonrasında yüzün her iki tarafında birer tane nokta bandın iki gün boyunca tutulması yeterli olacaktır.

Yüz germe ameliyatlarında görülen ciddi değişiklik beklenmese bile oldukça memnuniyet yaratıcı bu yöntem özellikle yoğun çalışma temposu olan veya ameliyat olmaktan çekinen hastalarda ilk seçenek olarak düşünülebilir. Bu yöntem kesinlikle örümcek ağı olarak bilinen yöntem değildir. Örümcek ağı olarak tanımlanan yöntem tarafımızdan uygun bulunmamakta ve uygulanmamaktadır.

Işık Dolgusu

Işık dolgusu uygulamaları aslında benzerleri yıllardır yapılan uygulamaların biraz geliştirilmiş halidir. Aslında oldukça başarılı sonuçları olan ve ciddi tecrübeler edinilmiş olan prosedür, son dönemde reklam çalışmaları ile birlikte göz çukuru problemi olan hastaların göz bebeği haline gelmiştir.

Hyaluronik asit bazlı ürünler özellikle çapraz bağlı olmayan tipleri, dokunun su tutması ve renginin açılması yanı sıra, göz altında bulunan çukurların doldurulmasını da sağlar. Burada düşülmemesi gereken tuzak şudur ki; ışık dolgusu göz altı torbalanmasını tedavi etmez. Evet belki bir çok ehliyetsiz hekimin veya hiç hekim olmayanların bu iddiada bulunduklarını okumuş veya duymuş olabilirsiniz. Fakat göz altı torbalanması sorununun tedavisi oldukça basit bir ameliyattır.

Sonuç olarak göz çevresinde koyu halka veya özellikle alt göz kapağı iç kısmında çukurlaşma ve gölgelenme görüyorsanız, ışık dolgusu başarısı en yüksek prosedürdür.

Randevu ve ayrıntılı bilgi hatta işlem için randevu tel: 0312 2220908

 

Op. Dr. Diren ÇELİK

Op. Dr. Onurkan İDACI

Dermastamp Uygulaması

Ucunda birçok sayıda mikro iğneler bulunan dermastamp cihazı ile ciltte mikro kanallar açılarak, uygun olan ürünlerin cildin alt tabakasına verilmesi işlemidir. Seans aralıkları 2 ile 4 hafta olarak değişmektedir. Seans sayısı ise cildin ihtiyacına göre 4 ile 8 seans arası değişiklik göstermektedir. İşlem sırasında hasta minimum seviyede acı hissedeceği için anestezi uygulamasına gerek yoktur. Uygulama sonrası sakinleştirici maskeler kullanıldığından dolayı herhangi bir kızarıklık söz konusu olmamaktadır.
 
Dermastamp uygulamasının kullanıldığı alanlar nelerdir?
 
-Ciltte bulunan ince çizgilerin azaltılmasında 
-Akne izlerinin tedavisinde 
-Geniş gözenek problemlerinin giderilmesinde
-Yanık sonrası izlerin azaltılmasında 
-Ciltteki sarkmaların toparlanmasında
-Saç dökülmelerinin azaltılmasında
 
Bunların yanısıra PRP (Platelet Rich Plasma)   uygulamalarında da kombine olarak kullanılmaktadır.

Burun Ameliyatı

Burun ameliyatları, estetik operasyonlar içerisinde uzak ara en sık yapılan operasyonlardır. Yüzün karakteristiğini belirleyen yapı olarak burun tüm yüz güzelliğinin anahtarıdır.

Plastik cerrahi uzmanları tarafından yapılan bu ameliyatlarda özellikle kıkırdak ve kemik yapıların şekillendirilmesi sonucunda yüz hatları ile uyumlu bir görüntü oluşturmak hedeflenir. Bu aşamada önemli olan bir diğer nokta da burun boşluğunun yapısını düzelterek daha iyi nefes alma kabiliyetinin oluşturulmasıdır. Fonksiyon ve estetik birbirinden ayrılamaz iki unsurdur.

Burun ameliyatları genel anestezi altında yapılan ve yaklaşık bir buçuk ile iki saat arası zaman alan ameliyatlardır. Ameliyat sonrasında burun sırtında atel ve bazı durumlarda burun deliklerinde kanallı silikon splintler (Doyle splint) bulunacaktır. 1 haftanın sonunda tüm bunlar çıkartılmış olup hasta iş ve sosyal hayatına rahatlıkla dönebilecek duruma gelir.

Kullanılan materyallerin inceliği ve cerrahi teknik ameliyat sonrası morarmaları en aza indiren faktörlerdir. Buna rağmen hastayı rahatsız etmeyecek bir burun ucu şişliği aylar içerisinde tam şeklini alacaktır.

Burun ameliyatı sonrası dönemde ağır gözlüklerin kullanılması ve yüksekten suya dalış yapılması önerilmemektedir.

Burun estetiğinde ameliyata alternatif bir yöntem yoktur. Dolgu veya botoks uygulamalarıyla kıkırdak ve kemik yapıların şekillerinin değiştirilmesi söz konusu değildir.

Ayrıntılı bilgi için plastik cerrahi uzmanlarımızdan randevu alabilirsiniz. (Tel: 0312 222 09 08)

 

Adres

Uğur Mumcu (Köroğlu) Cad. No:71
Gaziosmanpaşa – Ankara

Telefon: 0 (312) 222 09 08

Cep     : 0 (534) 564 83 54


E-mail: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.