Cuma, 18 Kasım 2016 00:00

Lazerle Dövme Silme

Written by 
Rate this item
(0 votes)

Dövmeden pişmanlık birçok insanın yaşadığı bir problemdir. Bu durumda uygulanabilecek cerrahi yöntemlerin iz bırakması yakın zamana kadar tedavinin tercih edilmemesine sebep olmuştur. Lazer teknolojisinin gelişmesi sonucunda dövme silme konusunda altın standart  Q-switched Nd-yag lazerlerin kullanımı oluştur. Bu lazer tipinin özelliği cildin yüzeysel tabakası olan epidermise zarar vermeden direkt olarak dermise etki etmesidir. Dövmeyi oluşturan partiküller dermis tabakasında bulunur ve lazer ışınlarının hedefi haline gelirler. Her seansta parçalanarak biraz daha küçülen partiküller ortalama 4-6 seans sonucunda bağışıklık sistemi tarafından vücuttan uzaklaştırılacak hale gelirler ve böylece dövme ortadan kalkar. Dövmenin rengine ve kalitesine göre seans sayıları değişebilir. Özellikle siyah renkli dövmeler daha kolay silinirken, sarı veya yeşil gibi renklerin kullanıldığı dövmelerde seans sayıları uzayabilir.

Her seanstan sonra yaklaşık 5 gün sürecek kabuklanma dönemi olacaktır. Bu  kabuklar dökülecek ve yaklaşık 4-6 hafta sonra diğer seans planlanacaktır. Uygulama için genel anestezi gerekmemekte, tüm hastalar için topikal olarak anestezikler kullanılmakta, sadece ağrı eşiği çok düşük hastalarda lokal anestezi uygulanabilmektedir.

Lazerle dövme silme uygulamaları için randevu almanız gerekmektedir.

Tel: 0312 2220908

Read 419 times

Adres

Uğur Mumcu (Köroğlu) Cad. No:71
Gaziosmanpaşa – Ankara

Telefon: 0 (312) 222 09 08

Cep     : 0 (534) 564 83 54


E-mail: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.