Cuma, 18 Kasım 2016 00:00

PRP Uygulamaları

Written by 
Rate this item
(0 votes)

Son yıllarda bir çok tıp alanında devrim yaratmış olan PRP tedavisi, kozmetik uygulamalarda da oldukça dikkat çeken bir uygulama olmuştur. Amacı bir iyileşme süreci başlatarak, bulunduğu bölgede yenilenme sağlamak olan uygulama oldukça kolay ve tamamen yan etkisizdir. Yan etki göstermemesinin nedeni kişinin kendi vücudundan alınmış kan içerisinden ayrıştırılması ve her hangi bir katkı malzemesi kullanılmamasıdır.

PRP (Platelet Rich Plasma) , adından da anlaşılacağı üzere kanın platelet hücrelerinin yoğun olduğu bir plasma elde edilmesi ile mümkündür. Bu elde edilme süreci öncelikle kanın santrifüj edilmesi ve sonrasında plasmanın özellikle buffy coat diye tabir edilen, PRP'nin ana kaynağının ayıklanması ile elde edilebilir. Günümüzde PRP uygulaması için gerekli plasmanın elde edilmesi için kullanılan kitler buffy coat kısmının alınması konusunda yetersiz kalabilir. Bu nedenle santrifüj işlemi sonrasında doktor tarafından incelikle buffy coat kısmının alınması uygun olacaktır.

Elde edilen plasma farklı şekillerde kullanılabilmektedir. Kozmetik alanda özellikle cilt gençleştirme ve saç dökülmesini engellemek adına kullanımı oldukça sıktır. Gerektiği takdirde farklı tedavilerle kombinasyonu, başarıyı artıracaktır.

PRP uygulamalarımızla ilgili daha geniş bilgi almak için lütfen randevu alınız.

Tel: 0312 2220908

Read 377 times

Adres

Uğur Mumcu (Köroğlu) Cad. No:71
Gaziosmanpaşa – Ankara

Telefon: 0 (312) 222 09 08

Cep     : 0 (534) 564 83 54


E-mail: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.