Cuma, 18 Kasım 2016 00:00

Dövme Silme ve Karbon Peeling

Written by 
Rate this item
(0 votes)

Dövme (tatoo) asırlardır uygulanan ve kişilerin isteğine bağlı olarak vücutlarında tercih ettikleri bölgede cilt altına verilen değişik renklerde boya maddeleri ile oluşturulan şekil ve desenlerdir

Dövme (tatoo) asırlardır uygulanan ve kişilerin isteğine bağlı olarak vücutlarında tercih ettikleri bölgede cilt altına verilen değişik renklerde boya maddeleri ile oluşturulan şekil ve desenlerdir. Kişiler farklı sebeplerden dolayı zaman içerisinde vücutlarında oluşturdukları bu değişikliklerden kurtulmak isteyebilirler. Yüzyıllardır dövme silme amacıyla birçok yöntem kullanılmıştır. Bu yöntemler sonucu, bölgede istenmeyen cilt hasarları, izler, hatta dövme sonrası oluşan kanser hücreleri tespit edilmiştir. Bu nedenlerden dolayı dövme silmenin kişiye zarar vermeden ve dokuda tahribat yaratmadan yapılabilmesi gerekir.

Son yıllarda geliştirilen teknolojik olarak ilerlemiş yöntemlerden biri olan lazer ışınları ile alanında profesyonel dermatolog ve plastik cerrahlar tarafından usülüne uygun olarak dövme silme uygulaması başarı ile sonuçlanabilmektedir. Bir tür dövme olan, kalıcı makyaj da denilen kaş, göz ve dudak çevresine yapılan uygulamalar da aynı yöntemle düzeltilebilir.

Dövme rengine uygun belli dalga boylarındaki lazer ışınları seçilerek uygun parametrelerle ciltte bulunan renk hücreleri küçük parçacıklar haline dönüştürülür. Vücudun kendine ait makrofaj sistemi denilen bir sistemle bu parçacıkların vücuttan atılması sağlanır. Bu şekilde dokuda hasar yaratmadan her türlü leke hücreleri de tedavi edilebilir. Tedavi süresi ve seans sayısı dövmenin yaşı, boya maddesinin derinliği, boya maddesinin rengi gibi birçok faktöre bağlıdır. Bazı hastalarda lokal anestezi gereksinimi olmadan bile uygulanabilir ve hasta tedavi sonrası rahatlıkla sosyal yaşamına dönebilir.

Ota / Ito nevus  ve Becker's nevus (Kıllı ben) denilen genellikle göz çevresinde yerleşen ve vücutta gelişen doğmalık benler bu teknoloji harikası cihazlarla başarı ile tedavi edilmektedir.

Q switch Nd yag lazer ile dövme tedavisi yanında ciltte ve vücutta oluşmuş selim lekelerin, yaşlılık lekelerinin ve yaş ilerledikçe gelişen bazı ben ve kitlelerin bu sistemle tedavisi yapılabilir. Ayrıca karbon maddesi kullanılarak cilt gençleşmesi, akne tedavileri, gözenek tedavileri, çillerin tedavisi, cildin derinlemesine temizlenmesi, cilt tonunun düzenlenmesi ve ciltte netlik sağlanıp usülüne uygun kombinasyonlarla cilt bakımları yapılmaktadır.

Her yaş grubuna rahatlıkla uygulanabilen bir yöntemdir. Karbon peeling yüze sürülen karbon maddesinin cilt altına emilmesi beklendikten sonra yüzeyel olarak lazer ışınları ile hem cilt altında emilmiş olan karbon partikülleri hem de cilt yüzeyindeki karbon partiküllerinin lazer ışınları etkisi ile patlatılması yöntemidir. Ciltte yüzeyel olarak peeling etkisi ve cilt altında zararsız hasarlanma etkisi ile mevcut olan ton farklılıkları, elastik doku kaybı, cildin yüzeyindeki yağlanma azaltılması ve üst tabakaların soyulması ile ciltte mevcut olan bir çok bulgu düzeltilebilir. 

Dövme Silme | Ankara Karbon Peeling

Dövme Silme ve Karbon Peeling

Read 3895 times
Bu kategorideki diğerleri: Lazer Lipoliz »

Adres

Uğur Mumcu (Köroğlu) Cad. No:71
Gaziosmanpaşa – Ankara

Telefon: 0 (312) 222 09 08

Cep     : 0 (534) 564 83 54


E-mail: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.