Cuma, 18 Kasım 2016 00:00

RF ile Terleme Tedavisi

Written by 
Rate this item
(0 votes)

Aşırı terleme ve kokulu terleme kişilerde bazı faktörlere bağlı olarak değişik sebeplerden dolayı gelişen ve sosyal yaşam kalitesini oldukça düşüren bir hastalıktır

İĞNELİ RADYOFREKANS İLE KALICI TERLEME VE YÜZ - VÜCUT GERME

Bu hastalıktan kurtulmak isteyen hastaların uygulama öncesi doktor tarafından muayene edilip iğneli radyofrekans yöntemine uygun olup olmadığı tayin edilir. İğneli radyofrekans yönteminde ilk olarak aşırı ter ve koku bezlerinin olduğu bölgeler belirlenmektedir. Bu bölgeler lokal anestezi yöntemi ile uyuşturulduktan sonra kişiye özel başlıklar ve en uygun parametreler seçilerek ortalama 30 dk sürecek ve bir kaç seans uygulanacak radyofrekans tedavisi ile hastaya hiçbir şekilde zarar vermeden tedavi yapılır. Uygulama sonrası aynı gün içerisinde kişi iş ve sosyal hayatına sağlıklı bir şekilde devam edebilir. Uygulama sonrasında 24 saat içerisinde hastanın aşırı egzersiz yapması ve duş alması tavsiye edilmez.

MİKRO İĞNELİ FRAKSİYONEL RADYOFREKANS - ANTIAGıNG

Antiaging ve cilt toparlaması gereksinimi olan her yaş grubuna uygulanabilecek bir yöntemdir. İçsel ve dışsal faktörler ile gelişen yaşlanma, vücutta sarkmalar, çatlaklar bu yönteme kombine edilebilecek PRP, mezoterapi gibi işlemlerle başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Yüz, boyun ve dekolte bölgelerinin yanı sıra vücutta aşırı terlemede başarı ile uygulanan bir yöntemdir. Steril ve hastaya özel başlıklar kullanılarak dezenfekte edilmiş uygulama bölgesi uygun parametreler belirlenerek taranmakta ve hemen sonrasında bulgulardaki değişiklik gözle görülebilmektedir. Seans aralığı 1 ay kadardır fakat tedavinin net sonucu 1 - 2 ay içerisinde ortaya çıkmaktadır. Nedeni cildin radyofrekans ve oluşturulan ısı enerjisi etkisi ile elastikiyetini sağlayan hücrelerin zaman içinde güçlenmesidir. Göz çevresi, yüzde derin kırışıklıkların olduğu bölgelerde, akne skarlarında, vücuttaki sarkmalar, çatlak tedavilerinde uygulama süresi ve seans aralığı hekim tarafından belirlenerek gerektiğinde başka yöntemlerle de kombine edilerek kullanılan zararsız bir yöntemdir. Uygulama sonrası eritem (yüzde kızarıklık) gözlemlenir fakat başka yan etkisi olmayan ve hastanın iş kaybı yaşamayacağı bir tedavi yöntemidir. Hastanın evde tedavisine devam etmesi için verilen  takip ürünleri ile doktor tarafından takip edilerek tedavi sonucu maksimum düzeye getirilebilir.

Her yaş döneminin sorunu olan sivilce izleri, porların (gözeneklerin) tedavisi de aynı şekilde bir kaç seanslık uygulama ile başarılı sonuçlanabilir.

Hekim kontrolünden sonra tedaviye uygun olan hastalar bu yöntemle başarı ile tedavi edilebilir.

.

Read 3719 times

Adres

Uğur Mumcu (Köroğlu) Cad. No:71
Gaziosmanpaşa – Ankara

Telefon: 0 (312) 222 09 08

Cep     : 0 (534) 564 83 54


E-mail: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.